Stylová křesla Fly s nadčasovým designem

Ikonická designová křesla „butterfly“, která už v 19. století ohromovala davy fanoušků designu, nám dnes připomínají jak úžasně nadčasová a nesmrtelná je lidská tvořivost.

Na křídlech motýla. Tak bychom mohli nazvat kampaň k ikonickým křeslům „butterfly“, které proslavili jeho tři designéři BKF (Bonet, Kurchan a Ferrari) v Argentině v roce 1940, když přišli s jeho kovovou konstrukcí a koženým potahem na veletrh designu. Avšak ani tito tři páni nebyli původními tvůrci ikonického tvaru křesla. Inspirovali se italským křesílkem La Tripolina, které mělo původně dřevěnou skládací konstrukci a jednoduchý textilní potah.

BKF vytvořili konstrukci z ohýbaného pevného kovu a kvalitní kožený potah, který se dokonale přizpůsobí sedací části těla. A právě v této podobě ho vnímáme dnes i my jako populárně ikonické křeslo „butterfly“.

Jelikož v samotném původu designu je dodnes zmatek a sporné dohady, křeslo je vyráběno a inspirováno Bonetovskou verzí po celém světě. Skandinávie, Itálie, Amerika, Argentina nebo Čína a možná ještě i další vynalézavé verze, které vzájemně soupeří o pozornost zákazníka.

 

článek_fly_2

 

Možná jeho zvětšená verze v provedení designového výrobce Cuero Design ze Skandinávie přispěla k většímu komfortu sezení a pohodlí uživatelů a má nárok na hrdost Skandinávců, kteří mají křeslo doma již 20 let. A možná právě ta naše provedení Vás přesvědčí o hodnotě designu za dostupnou cenu a zakoupíte si jedno k Vám domů.

Kožené křeslo Fly Cowhide je z kvalitní hovězí kůže a dotváří tak jedinečný prvek na povrchu potahu. Jestli preferujete černou barvu, v nabídce máme i Fly Black. Kromě toho v našem sortimentu samozřejmě nechybí ani křeslo Fly v přírodní béžové barvě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení